Sejarah PKGBD

Sejarah PKG Bagan Datoh
Tarikh ditubuh : 1993

Lokasi Asal : Bangunan Bilik Darjah, Tingkat 3, SK Bagan Datoh

Mula Berpindah : Januari 2008

Pegawai yang pernah berkhidmat :

Abu Hassan b. Md. Saidi (7 tahun berkhidmat, bersara pada tahun 2000) – mula pd 1993

Hj. Zolkifli b. Sabran (2000 – 2002)

Sharuddin b. Yusof (2000 – 2001)

Mustafa Alba b. Umar (2001 – Julai 2008)

Fairuziah bt. Ghazali (Ogos 2008 – 30 nov 2008)

Mustafa Alba b. Umar (Dis 2008 – Oct 2009)

Ramlan Jeffery (Nov 2009 – Mac 2010)

Rosli b. Zainuddin (Mac 2010 hingga sekarang)